Sıkça Sorulan Sorular

Ücret iadeleri ERSEM Yönergesi’nin 7. Maddesinin c fıkrasında yer alan koşulların sağlanması durumunda yapılabilmektedir.

i- Kursa özel sözleşme düzenlenmemesi halinde, kursa kayıt yaptırdıktan ve kurs başladıktan sonra geçersiz mazeretle kurstan ayrılan kursiyere ödediği ücret iade edilmez ve kursiyer taahhüt ettiği borcu ödemekle mükelleftir.

ii- Sağlık, askerlik, tayin sebebiyle veya yönetim kurulunun uygun gördüğü geçerli mazeretlerle kurs başladıktan sonra kurstan ayrılmak isteyen kursiyere yönetim kurulunun belirlediği miktarda ücret iadesi yapılır.

iii- Kursiyer kayıt yaptırmış ve kurs açılmamış ise kursiyere ödediği ücret iade edilir.

iv- Kursa özel sözleşme düzenlenmişse; ilgili sözleşme hükümleri geçerlidir.

  • Eğitimlerin günleri, saatleri, ne kadar süreceği ve takvimi eğitimden eğitime farklılık göstermektedir.
  • Eğitimlerin yapılacağı yer, eğitimin konusu, gerektirdiği koşullar ve eğitmenin belirlediği yere göre değişiklik göstermektedir.

Hayır, ön kayıtlar sadece ilgili eğitim hakkında talep alınması ve kurs açılacağı zaman bilgilendirme yapılabilmesi içindir.

Eğitim ödemeleri kesin kayıt aşamasında dekontu ibraz etmek şartıyla  havale, EFT ile her zaman veya Banka/kredi kartı ile ERSEM binasında yer alan vezneye hafta içi her gün 08.30- 12.30 / 13.30-16.00 saatleri arasında yapılabilmektedir.

Ödemelerinizi Havale / EFT ile yapacaksanız, havale veya EFT için açıklama kısmına mutlaka kursiyerin T.C Kimlik numarası ve adı-soyadı bilgilerini girmeniz gerekmektedir.

Ödemeyi yaptıktan sonra kursiyerin T.C kimlik kartı veya pasaport fotoğrafını, dekontu, adres bilgilerini ve hangi kursa kayıt yaptırmak istediğini deryaoztas@erciyes.edu.tr e-posta adresine gönderiniz.

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ

ZİRAAT BANKASI TALAS ŞUBESİ

İBAN NO: TR58 0001 0014 3949 3067 0350 01

Hayır., eğitimlere ilgili eğitimin katılım koşullarını sağlayan kişiler başvurabilmektedir.

  • Eğitimlere internet sitemizde bulunan ön kayıt formunu doldurarak ‘’ön kayıt’’ oluşturabilirsiniz (Talep niteliğindedir).
  • Kesin kayıt için kursun açılacağına dair ERSEM tarafından bilgilendirme mesajı gönderildiği takdirde, ERSEM Kayıt Bürosuna müracaat etmeniz gerekmektedir.

ERSEM bünyesindeki eğitimler eğitimimn içeriği ve mevcut şartlar dikkate alınarak çevrim içi veya yüz yüze yapılabilmektedir.

Eğitimlere istenen belgeler kesin kayıt aşamasında ERSEM Kayıt Bürosuna teslim edilmektedir.