Sıkça Sorulan Sorular
Ücret yatırarak kesin kayıt yaptırdığınız eğitim başladığında kayıt aşamasında girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına sms atılacaktır. Cep telefonu numaranızı doğru girmeniz bu açıdan önemlidir.

Ücret iadeleri ERSEM Yönergesi’nin 7. Maddesinin c fıkrasında yer alan koşulların sağlanması durumunda yapılabilmektedir.

i- Kursa özel sözleşme düzenlenmemesi halinde, kursa kayıt yaptırdıktan ve kurs başladıktan sonra geçersiz mazeretle kurstan ayrılan kursiyere ödediği ücret iade edilmez ve kursiyer taahhüt ettiği borcu ödemekle mükelleftir.

ii- Sağlık, askerlik, tayin sebebiyle veya yönetim kurulunun uygun gördüğü geçerli mazeretlerle kurs başladıktan sonra kurstan ayrılmak isteyen kursiyere yönetim kurulunun belirlediği miktarda ücret iadesi yapılır.

iii- Kursiyer kayıt yaptırmış ve kurs açılmamış ise kursiyere ödediği ücret iade edilir.

iv- Kursa özel sözleşme düzenlenmişse; ilgili sözleşme hükümleri geçerlidir.

  • Eğitimlerin günleri, saatleri, ne kadar süreceği ve takvimi eğitimden eğitime farklılık göstermektedir.
  • Eğitimlerin yapılacağı yer, eğitimin konusu, gerektirdiği koşullar ve eğitmenin belirlediği yere göre değişiklik göstermektedir.

Hayır, ön kayıtlar sadece ilgili eğitim hakkında talep alınması ve kurs açılacağı zaman bilgilendirme yapılabilmesi içindir.

Hayır., eğitimlere ilgili eğitimin katılım koşullarını sağlayan kişiler başvurabilmektedir.

ERSEM bünyesindeki eğitimler eğitimin içeriği ve mevcut şartlar dikkate alınarak çevrim içi veya yüz yüze yapılabilmektedir.

ERSEM'e gelerek şahsen kayıt yaptıracaksanız istenen belgeler ERSEM Kayıt Bürosuna teslim edilmektedir.

Online veya EFT/Havale ile kayıt olacaksanız ersem@erciyes.edu.tr adresine  istenen belgeleri göndermeniz gerekmekedir.