Veteriner Sağlık Tekniklerine Yönelik Müfredat Tamamlama ve Suni Tohumlama Eğitimi(Ön Kayıt Alınmaktadır)
Veteriner Sağlık Tekniklerine Yönelik Müfredat Tamamlama ve Suni Tohumlama Eğitimi(Ön Kayıt Alınmaktadır)

Tanımı: Veteriner sağlık teknikerlerinin sahada bir veteriner hekim gözetiminde suni tohumlama uygulaması yapabilmesi için gerekli olan müfredat tamamlama eğitimini ve suni tohumlama eğitimini içeren haftalık 40 saat toplamda ise 80 saatlik bir program halinde yürütülen bir kurs ve sertifika programıdır.

Amaçları: Veteriner sağlık teknikerlerinin sahada bir veteriner hekim gözetiminde suni tohumlama yaoabilmelerini, senkronizasyon programlarına katılabilmelerini ve reprodüktif yönetim becerisi kazanabilmelerini sağlamaktır.

Verilme Şekli:  Yüz Yüze

Katılımcı Profili:Lise öğrenimi üzerine 2 yıl süreli "Laborant ve Veteriner Sağlık" ile"HayvanYetiştiriciliği ve Sağlığı" ön lisans programlarında mezun olan teknikerler.

Kayıt için Gerekli Belgeler ve Şartlar: Ekteki müracaat dilekçesi ve diploma/mezuniyet belgesinin onaylı fotokopisi veya E-devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi nüfus cüzdanı fotokopisi ile Bakanlık İl müdürlüğüne müracaat edilir.

Veteriner sağlık teknisyenlerinin E-devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesinde alan bilgisi yoksa sadece diploma fotokopisi kabul edilir.

Eğitim Yeri:Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM)

Eğitim Sorumlusu: Dr.Öğr.Üyesi Ali Erdem ÖZTÜRK

Eğitim Ekibi: Prof.Dr.Ömer Orkun DEMİRAL & Prof.Dr.Serpil SARIÖZKAN & Dr.Öğr.Üyesi Ali Erdem ÖZTÜRK

Önerilen Materyaller: Rektal muayane eldiveni, tek kullanımlık rektal muayane önlüğü, plastik çizme galoş, suni tohumlama kateteri ve kateter kılıfı. Çeşitli kağıt/kalem vb. kırtasiye malzemeleri.

Kaynaklar: Hayvanlarda reprodüksiyon, androloji ve yardımcı üreme teknikleri ders kitabı ve ders slaytları.

Eğitim sonunda yazılı sınavda 70 puan almış olmak gereklidir.

Kurs Ücreti: 8000 TL

Kurs Süresi: 80 Saat

Kurs sonunda sertifika verilecektir.

Müracaat Dilekçesi


Başlama Tarihi : 26 Şubat 2024 Pazartesi 09:37
Bitiş Tarihi : 31 Aralık 2024 Salı 00:00