Tıbbi İngilizce Makale Çeviri Kursu

 

TIBBİ İNGİLİZCE MAKALE ÇEVİRİ KURSU 

(İngilizce-Türkçe) & (Türkçe-İngilizce)

Kursun Amacı :

Türkiye genelinde; tıp alanında çalışan Akademik camianın en çok zorluk yaşadığı, akademik metinleri/makaleleri hedef dile çevirebilmelerini sağlamak için tasarlanmış bir paket programdır.

Kursun hedefi aşağıdaki gibidir.

  • Tıbbi metinleri/makaleleri veya bilimsel yazıları gerek Türkçeden İngilizceye gerekse İngilizceden Türkçeye çevirebilecek gramer, yapı ve kültürel ögelerin kazandırılması,

Kimler için ?

Türkiye genelinde halen herhangi sağlık kuruluşunda (Üniversite Hastaneleri, Uygulama & Araştırma Hastaneleri, Devlet Hastaneleri, Şehir Hastaneleri, Sağlık Ocakları vs) çalışmakta olan tıp doktorları, hemşireler, sağlık personeli, herhangi bir tıp fakültesinde okumakta olan tıp öğrencileri, veteriner hekimler, eczacılar, sağlık camiasında görev alan ve ileri seviye Tıbbi İngilizceye ihtiyaç duyan bütün adaylar için düzenlenmiştir.

Kimler için uygun değildir ?

Daha önce hiç İngilizce alt yapısı olmayanlar için uygun değildir.

Programda Ne var:

Programı bitiren adayların, kendi alanlarıyla ilgili tıbbi/sağlıkla ilgili metinleri Türkçeden İngilizceye veya İngilizceden Türkçeye herhangi bir destek almadan kendi kendilerine yetebilmelerini sağlayacak donanımın kazandırılması.  

 

Kurs Süresi        : 100 saat è 6 ders saati / hafta

Kurs Günleri      : Hafta Sonu / Cumartesi / Pazar

Kurs Başlangıcı : 11 Ocak 2020 Cumartesi.

Kurs Saatleri     : 09:15 – 10:00 / 10:15 – 11:00 / 11:15 – 12:00

Kurs Günleri      : Hafta içi Akşam / Pazartesi / Perşembe  

Kurs Başlangıcı : 06 Ocak 2020 Pazartesi.

Kurs Saatleri     : 17:30 - 18:15  / 18:30 - 19:15  / 19:30 - 20:15 

 

                                             Eğitmen : Öğr. Gör. Faruk BALKAYA

                                                               https://avesis.erciyes.edu.tr/fbalkaya

 

Önemli Hatırlatma:  Hafta içi ve Hafta sonu olmak üzere sadece BİRER grup açılacak olup kontenjan sınırlıdır. Bu nedenle adayların, ön kayıt yaptırdıktan sonra bir hafta içerisinde ERSEM'e gelerek kesin kayıtlarını yaptırmaları önerilir...

 

Not: Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM) gereken durumlarda, katılımcılara bildirmek koşulu ile program gün ve saatlerinde değişiklik yapabilir, kurs tarihini erteleyebilir veya yeterli sayıda kesin kayıt olmaması halinde programı açmama kararı alabilir. Programın açılmamasına karar verilmesi durumunda, tahsil edilen katılım ücretinin iadesi yapılır.

Kurs Bilgileri
Eğitim Süresi : 100 Saat
Eğitim Ücreti : 1500 TL