TÖMER (Yabancılara Türkçe Öğretim Programı)

Amaç

Türkiye’yi ve Türk kültürünü tanıtmak amacıyla faaliyette bulunmak, yabancılara, yurt dışından gelen  Türk çocuklarına ve diğer isteklilere Türkçeyi öğretmek.

Büyük Öğrenci Projesi çerçevesinde Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Topluluklardan gelen devlet burslusu öğrencilere, ikili anlaşmalarla ülkemizde bulunan burslu öğrencilere, Türk ve Akraba Topluluklarına mensup özel öğrencilere; Türkiye’de öğrenim görmek isteyen Avrupa, Asya ve Afrika ülkeleri ile Ortadoğulu öğrencilere ve ticaret-sanayi ile diplomatik misyonda görevli olan yabancılara Türkiye Türkçesi öğretmek için kurslar düzenlemektir.

Kimler İçin

Yabancı Öğrenciler

Eğitimde Neler Var

Türkçe kurslarımız 5 seviyeden oluşmaktadır.

A1(Temel Seviye)

A2(Temel Seviye)

B1 (Orta Seviye)

B2(Orta Seviye)

C1( Yüksek Seviye)

Kurs sonunda Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma olmak üzere 4 beceri üzerinden sınav yapılır. Öğrencinin başarılı sayılması için en az üç beceriden 60 geçer nota ulaşması gerekir. Her seviye sonunda yapılan sınavda öğrenciye seviye belgesi verilir. C1 düzeyinden sonra öğrenci Türkçe Yeterlilik Sertifikası almaya hak kazanır. 

Belgeler

Türkçe Yeterlilik Sertifikası 

 

Kurlar Hakkında

Her bir seviye 192 saat olup toplam eğitim süresi 960 saattir

Not: Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM) gereken durumlarda, katılımcılara bildirmek koşulu ile program gün ve saatlerinde değişiklik yapabilir, kurs tarihini erteleyebilir veya yeterli sayıda kesin kayıt olmaması halinde programı açmama kararı alabilir. Programın açılmamasına karar verilmesi durumunda, tahsil edilen katılım ücretinin iadesi yapılır.

Kurs Bilgileri
Eğitim Süresi : 960 Saat
Eğitim Ücreti : 5 KUR : 5500TL(1 KUR ÜCRETİ : 1100 TL)