Çocuklar için Almanca

Kurs Adı        : Çocuklar için Almanca Kursu

Yaş aralığı     : 8-13

Kurs Süresi   : 60 saat (haftada 4 saat)

Seviye             :A1

Kurs Günleri : Hafta Sonu (Cumartesi veya Pazar)

Kurs Saatleri :  09.00 – 13.00 veya  13.00- 17.00

Eğitim Ücreti : 750  TL

Eğitim Yeri    :ERSEM

Kursun Amacı :

Kursumuz, yabancı dil edinim yetisinin ergenlik çağına kadar daha güçlü olduğu, bu nedenle çocukluk döneminde bir yabancı dilin yapısının daha kolay algılanabildiği, konuşma becerisinin daha hızlı geliştiği ve kalıcı öğrenmenin mümkün olduğu bilimsel gerçeğinden hareketle, çocukların bu kıymetli yaş dönemini en etkin şekilde değerlendirebilmeleri amacıyla düzenlenmektedir.

A1 seviyesinde düzenlenecek olan kursun içeriği, yabancı dil seviyelerine dair Avrupa Ortak Ölçüt Çerçevesi (AOÖÇ - GER) tarafından belirlenen kriterler doğrultusundadır. “Çocuklara Yabancı Dil Öğretimi yöntem ve teknikleri” esas alınarak, katılımcı çocukların Almancayı eğlenerek öğrenmeleri hedeflenmektedir.

Kimler Katılabilir:

Bu kurs  8-13 yaş grubundaki çocuklara yöneliktir.

Program İçeriği : 

Program, A1 seviyesinde okuduğunu anlama, duyduğunu anlama, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmek üzere teorik ve pratik dersleri içermektedir. Kursta CD, VCD, oyunlar ve çocuklara yönelik ders materyalleri kullanılacaktır.

Kurs Sonunda Alınacak Belgeler:

Kursiyer çocuklara, Avrupa Ortak Ölçüt Çerçevesinde tanımlanan A1 seviyesine uygun bir eğitim programını tamamladıklarına dair katılım belgesi verilecektir.

Not: Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM) gereken durumlarda, katılımcılara bildirmek koşulu ile program gün ve saatlerinde değişiklik yapabilir, kurs tarihini erteleyebilir veya yeterli sayıda kesin kayıt olmaması halinde programı açmama kararı alabilir. Programın açılmamasına karar verilmesi durumunda, tahsil edilen katılım ücretinin iadesi yapılır.

Kurs Bilgileri
Eğitim Süresi : 60 Saat
Eğitim Ücreti : 750 TL