Almanca YDS-YÖKDİL Hazırlık Kursu

Kursun Amacı   :

YDS/YÖKDİL kursunun amacı, söz konusu sınavlarda başarılı olabilmek için gerekli olan yeterlilikleri katılımcılara kazandırmaktır. Bu yeterlilikler, sınavın düzeyine uygun dil bilgisi, kelime bilgisi ve okuduğunu anlama becerisidir. Bu bilgilerin yanı sıra katılımcılara sınav süresini doğru kullanma, en yakın cevabı tahmin etme ve pratik soru çözümüne yönelik stratejiler konusunda bilgi verilecektir. Kurs süresince çeşitli kaynaklardan yararlanılacak ve çıkmış sorular üzerinde çalışılacaktır.

Kimler Katılabilir  :

Kurslara lisans düzeyinde öğrenim görmekte olan öğrenciler, yüksek lisans ve doktora yapmayı planlayan mezunlar, akademisyenler, yabancı dil düzeyini YDS/YÖKDİL sınavlarıyla belgelendirme amacı taşıyanlar, yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyen kamu ve özel sektör çalışanları katılabilir. Düzenlenen kurslar, katılmak isteyen herkese açık olmakla birlikte, bu kurslardan en yüksek seviyede yararlanabilmek için en az A2 düzeyinde Almanca bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

Program İçeriği  :

Kurs programı yoğunlaştırılmış dil bilgisi, metin okuma ve soru çözümü derslerini içermektedir. Katılımcıların Almanca YDS / YÖKDİL sınavlarında başarı sağlayacak seviyeye getirilmesinin hedeflendiği bir program içeriği hazırlanmıştır. Program, evde çözülmek üzere verilecek sorularla desteklenecektir. Bu tür sınavların sadece soru çözüm teknikleriyle başarılamayacağı unutulmamalıdır.

 

Kurs Eğitmeni: Dr.Öğr.Üyesi AYSIN KALAYCI

https://avesis.erciyes.edu.tr/ademir

 

Not: Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM) gereken durumlarda, katılımcılara bildirmek koşulu ile program gün ve saatlerinde değişiklik yapabilir, kurs tarihini erteleyebilir veya yeterli sayıda kesin kayıt olmaması halinde programı açmama kararı alabilir. Programın açılmamasına karar verilmesi durumunda, tahsil edilen katılım ücretinin iadesi yapılır.

Kurs Bilgileri
Eğitim Süresi : 80 saat
Eğitim Ücreti : 1000 TL