Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Amaç

4 Eylül 2012 tarihli resmi gazete de yayınlanan “Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri İle Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışma Merkezleri Yönetmeliği” kapsamında ikinci düzey “Aile Danışmanı” sertifikası vermek amacıyla açılmıştır.

Kimler İçin

Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar.

Eğitimde Neler Var

Programda, Aile danışmanlığı hakkında giriş ve kuram bilgilendirmeleri, aile yapıları ve özellikleri, anormal davranışlar psikolojisi, çocuk ve aile psikolojisi, Hukuksal süreçte aile, boşanma gibi, temel danışmanlık becerileri, danışmanlık kuramları, varoluşçu yaklaşım, bütüncül terapi yaklaşımı, ileri düzey danışmanlık ilke ve teknikleri, şema terapi, kişilik bozuklukları, ailede cinsellik, evlilik süreçleri gibi konular yer almaktadır.

Belgeler

Kursu başarı ile tamamlayıp yapılan sınavda başarılı olanlara, “Aile Danışmanlığı Kursu Aile Danışmanı” sertifikası verilir.

Eğitim Detayı

220 Teorik + 110 Uygulama (30 Süpervizyon) = 330 saat (ilk etap meslek elemanı sertifikasına sahip olanlar için 330 saattir. Meslek Elemanı sertifikası olmayanlar ilk etabı aldıktan sonra bu kursa kayıt olabilirler.

Not: Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM) gereken durumlarda, katılımcılara bildirmek koşulu ile program gün ve saatlerinde değişiklik yapabilir, kurs tarihini erteleyebilir veya yeterli sayıda kesin kayıt olmaması halinde programı açmama kararı alabilir. Programın açılmamasına karar verilmesi durumunda, tahsil edilen katılım ücretinin iadesi yapılır.

Kurs Bilgileri
Eğitim Süresi : 330
Eğitim Ücreti : 2500TL